Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Pět nejznámějších vánočních tradic

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Během těchto svátků by měla být rodina pohromadě, měla by si užít vzájemné přítomnosti. Kromě toho jsou tyto svátky plné dobrého jídla, rozdávání dárků a taky plné tradic. Je skvělé, že se až do dnešního dne uchovalo tolik krásných tradic! Mnoho rodin do dnešního dne dělá skoro každou tradici – jste mezi nimi? Pokud ne, uměli byste vyjmenovat alespoň těch pět nejznámějších tradic? Pokud ano, víte, co vlastně znamenají?

Pojďme si nyní zmínit pět nejznámějších vánočních tradic, které rodiny vykonávají dodnes. Pokud je neznáte, pak je třeba to změnit. A jestli jste je dodnes nevykonávali, co kdybyste s tím letos začali? Oživíte tak svůj Štědrý den!

1. Rozkrajování jablíček

K těm nejčastějším tradicím, které obvykle vykonává skutečně každý domácnost, patří rozkrajování jablíček. Je to oblíbený rituál, který se vykonává předtím, než se pustíte do štědrovečerní večeře. Pokud při rozkrojení bude uvnitř jablíčka hvězdička, váš příští rok bude naprosto zdravý. Pokud v něm však najdete křížek, bohužel to nevěstí nic dobrého.

2. Házení střevícem

Velice oblíbenou tradicí je taky házením střevícem. Je to skutečně velmi oblíbený tradice, která říká, jestli se vaše děti (hlavně dcery) provdají či nikoliv. Pokud špička se otočí ze dveří ven, do roka se dívka provdá. Pokud však ne, zůstane svobodná. Taky si mnoho rodin význam této tradice trochu přeupravila – pokud se špička dívá ven, dívka se během roku odstěhuje pryč, pokud ne, zůstane zase celý rok doma.

. Je to skutečně velmi oblíbený tradice, která říká, jestli se vaše děti (hlavně dcery) provdají či nikoliv. Pokud špička se otočí ze dveří ven, do roka se dívka provdá. Pokud však ne, zůstane svobodná. Taky si mnoho rodin význam této tradice trochu přeupravila – pokud se špička dívá ven, dívka se během roku odstěhuje pryč, pokud ne, zůstane zase celý rok doma.

3. Lití olova

Olovo se lilo ještě do počátku dvacátých let, kdy byl tento kov ještě hojně dostupný. Od té doby se olovo lije jenom v málo rodinách. Tato tradice probíhá tak, že roztavené olovo vlijete do mísy se studenou vodou a z toho, co vám z olova vznikne, se věští vaše budoucnost.

4. Pouštění loděk

Mnoho dětí miluje pouštět si loďky na Štědrý den. Jedná se o oblíbenou tradici, kdy pouštíte loďky z ořechových skořápek. Pokud budou vaše loďky plout v kruhu, váš vztah bude během nového roku plný tolerance a spokojenosti. Pokud se vaše loďka dotýká jiné loďky, čeká vás v příštím roce nějaká láska nebo přátelství. Jestliže se loďka drží stranou, u boku, nic se pro vás v příštím roce nezmění.

5. Pečení cukroví

Jistou tradicí je i pečení cukroví, i když tato tradice nemá žádný svůj význam. Při pečení cukroví, stejně jako při zdobení vánočního stromku, posloucháte vánoční koledy a nalaďujete se na tu správnou vánoční atmosféru. 

Vánoční tradice