Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Jak vybrat ten pravý stromeček pro mě

Se stromečkem je to jako s manželem. I zde se musíte rozhodnout, který s vámi bude trávit každé vánoce. Budete je střídat a každý rok si pořídíte nový? Nebo vám stačí jeden na celý život? Poradíme vám jak na to.

Pokud si stále nejste jisti, zda zvolit partnera na celý život, nahlédněte do článku s názvem: Výhody a nevýhody umělého vánočního stromečku. Ano, učinit dlouhodobý závazek není snadné, rozhodně to ale má své výhody. Důležité však je dobře si vybrat. Zamyslete se nad tím, jaký druh stromečku zvolíte. Výběr je obvykle ze tří druhů - jedle, borovice, smrky. Poté, co se rozhodnete pro jednotlivý druh, můžete přemýšlet nad tím, zda chcete aby byl stromeček co nejvíce přírodní, nebo zda se vám líbí lesklejší jehličí, které zvýrazňuje krásu vánočních dekorací a světýlek.

 


 

  • Jedle - jehlice bývají vždy dvouřadě uspořádány, jsou ploché, lesklé či matné, svěže zelené. Široký stromeček s krátkým jehličím na větvičkách. Pro tento stromeček je charakteristické segmentové, horizontální rozmístění větví.

  • Borovice - jehlice po 2, tuhé, špičaté, do 8 cm dlouhé a do 2 mm široké. Jedinečné dlouhé jehličí odlišuje borovici od ostatních stromečků.

  • Smrk - jehlice jsou ploché nebo čtyřhranné s jedním cévním svazkem. Smrk je velmi dekorativní díky své zvláštní barvě.

Pak si stačí změřit prostor, kde chcete stromek umístit nebo ho odhadnout šestým smyslem, ale pozor, výška stropu může být někdy matoucí, pokud odhadujete podle sebe a neznáte své přesné míry. Možná teď někoho zklamu, ale ne vždy jsme tak vysocí jak se nám zdá v našich představách.

Otázky, které vám pomohou s rozhodnutím

 

  • kde chci stromeček umístit (dům, byt, kancelář)

  • kolik mám místa (větvičky se rozloží do prostoru – dosáhneme větší plochy, zvětšíme odstup jednotlivých větví a stromeček bude vzdušnější, nebo se jemně ohnou nahoru - tím dolní průměr zmenšíme a vytvoříme bohatější vzhled)

  • rozhoduji se mezi nižším nebo vyšším stromečkem - z naších zkušeností doporučujeme vybrat si vyšší (vrcholová větev má cca 10-20cm)

  • mám děti – z důvodu bezpečnosti nedoporučujeme stromečky s dlouhým špičatým jehličím, jako je například u klasické borovice

  • jakou požaduji kvalitu a provedení

 

U stromečků máte jednu velkou výhodu. Nemusíte čekat až vás požádá o ruku. Podívejte se na naší nabídku a vyberte si ten pravý. Určitě řeknete své ANO a budete navždy šťastni. www.umelestromecky.cz

 

Rádi se také ujmeme role dohazovačů a poradíme vám s výběrem. Tel. 725 388 245