Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Návod na stromeček

Jak se starat o  umělý vánoční stromek?

  • Stromečky jsou určeny pro vnitřní použití, pokud není uvedeno jinak.
  • Stromek nemusíte nijak složitě udržovat, budete-li ho chtít zbavit prachu, postačí ho přetřít vlhkým hadříkem a poté nechat vyschnout.
  • V blízkosti stromečku se nesmí nacházet žádné zdroje tepla – radiator, svíčky, či otevřený oheň
  • Stromeček můžete uchovávat v krabici. Nejprve dáme větvičky k sobě ke kmeni – směrem nahoru a vložíme zpět do krabice kmenem napřed, tak abychom neponičili větve, nebo stromeček vložíme do hlubšího fóliového pytle a uchováváme ho ve stojícím stavu.
 

Výška stromku

Výška stromku je uvedená včetně stojanu a špičky. Pokud si vybíráte mezi výškami stromečku, doporučujeme si vybrat vyšší umělý stromeček.
 

Šířka stromku

Jedná se o maximální šíři stromku v dolní části. Umělý vánoční stromek můžete dle potřeby vytvarovat tak, že šíři v dolní části zmenšíte tím, že větvičky mírně ohnete směrem nahoru. Tak jak je uvedeno na obrázku.
 

Montáž stromků

Stromeček se skládá se 1-3 částí dle výšky  umělého vánočního stromečku.U výšek do 150 cm se obvykle jedná o jednodilný stromeček.Stromky vyšší se skládají v kmeni stromečku jednoduchým zasunutím části do sebe. Větve jsou připevněné ke kmeni. Manipulace se stromečkem je velmi snadná :-).
 

Návod ke správnému rozložení vánočního stromku:

  1. vánoční stromeček (resp. jeho spodní část) vsuneme do přiloženého stojánku.  
  2. větve začínáme rozkládat postupně zespoda nahoru, nejdříve rozložíme ve stejné vzdálenosti od sebe hlavní větve spodní řady
  3. větve pak vymodelujeme do mírného oblouku od kmene nahoru
  4. následně rozložíme malé větvičky a opět modelujeme do mírného oblouku směrem nahoru
  5. velikost oblouku jednotlivých větví a větviček pak určuje jejich vzdálenost od sebe a tím hustotu vánočního stromku.