Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Blog

Pět nejznámějších vánočních tradic

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Během těchto svátků by měla být rodina pohromadě, měla by si užít vzájemné přítomnosti. Kromě toho jsou tyto svátky plné dobrého jídla, rozdávání dárků a taky plné tradic. Je skvělé, že se až do dnešního dne uchovalo tolik krásných tradic! Mnoho rodin do dnešního dne dělá skoro každou tradici – jste mezi nimi? Pokud ne, uměli byste vyjmenovat alespoň těch pět nejznámějších tradic? Pokud ano, víte, co vlastně znamenají?

Bez jakého cukroví se během Vánoc neobejdeme?

Než přijde ten oblíbený Štědrý den, kdy se budou rozdávat vánoční dárky, kdy si pochutnáme na vánočním kaprovi a bramborovém salátu, musíme udělat kopu práce. Hlavně musíme nakoupit vánoční dárky, musíme taky uklízet a samozřejmě ozdobit vánoční stromeček nebo upéct cukroví. Málokdo však ví, bez jakého cukroví se během vánočních svátků neobejdeme. Pojďme si říct ty nejzákladnější druhy, které je třeba upéct každým rokem.

Proč volit umělý vánoční stromeček?

Vánoce se pomalu ale jistě blíží, což znamená, že je načase se připravit. Vánoční svátky jsou přece jenom o uklízení, ale taky o pečení cukroví, o nakupování vánočních dárků a o zdobení stromečku. Letos jistě budete chtít nazdobit stromeček daleko lépe než vloni. Možná byste mohli udělat letos ještě jednu větší změnu, a sice mohli byste si koupit umělý vánoční stromeček. Přece jenom takový vánoční stromeček v sobě nese celou řadu výhod – že o žádné nevíte? Tak vám je ihned vypíšeme do takového krátkého seznamu!

Jaké vánoční tradice děláme dodnes?

Vánoce jsou svátky klidu a pohody – tedy alespoň to tak ještě donedávna bylo. Většinou jsme během těchto vánočních svátků jenom ve stresu, protože nic nestíháme. Nestíháme nakupovat vánoční dárky, nestíháme péct cukroví nebo nestíháme zdobit stromeček. Naštěstí až odbije Štědrý den, všechen stres z nás opadne a my konečně docílíme trochu klidu, na který by se během Vánoc skutečně nemělo zapomínat. A zapomínat by se nemělo ani na vánoční tradice, které děláme dodnes. Víte, jaké to jsou? A děláte je taky nebo ne? Pokud nevíte, co která tradice znamená, přinášíme vám i vysvětlení. 

Výherce soutěže o nejhezčí stromeček 2016

Výhercem soutěže o nejhezčí stromeček se stala Jitka Třmínová se svým perníkovým stromečkem

Jaký si vybrat umělý vánoční stromek?

Jak vybrat vhodné umělé vánoční stromky pro vaši domácnost? Pokud stále přemýšlíte, zda je lepší jedle, smrk, nebo borovice, anebo už souzníte s ekologií a toužíte si zakoupit umělý vánoční stromeček, dokážeme vás přesvědčit, že mohou být i umělé vánoční stromky luxusní. Pokud máme rádi sníh, můžeme si koupit i umělý vánoční stromeček bílý.

Živý nebo umělý vánoční stromeček?

Možná to máte podobně jako my, každý rok se díváme na tu spoustu ořezaných živých vánočních stromků, je nám jich líto a při pohledu na cenu váháme, zda to bude jedle, borovice nebo zase smrk, který brzy opadá. 

Konečně cvičení, které funguje i baví

Před každými Vánocemi si říkám, že tento rok bude vše jinak a letos nepřiberu ani deko. U pečení cukroví nebudu ochutnávat a abych si Vánoce přece jen užila a taky abych následovala rady různých odborníků, tak si dovolím sníst dva kousky denně, vždy pouze dopoledne.

Výhody a nevýhody umělého vánočního stromečku

Vánoční svátky nám pomalu klepou na dveře a vy uvažujete nad otázkou jaký stromeček si letos pořídíte? Je lepší živý, nebo umělý vánoční stromek?

Jak vybrat ten pravý stromeček pro mě

Se stromečkem je to jako s manželem. I zde se musíte rozhodnout, který s vámi bude trávit každé vánoce. Budete je střídat a každý rok si pořídíte nový? Nebo vám stačí jeden na celý život? Poradíme vám jak na to.

Jak se nezbláznit z vánočních příprav

Už jsou tady zase. Budu tlustá jako pra... Ještě jsme ani nedojedli cukroví z minulého roku a už abych zase pekla, uklízela, nakupovala dárky a stresovala se. Tak to ne.


Letošní předvánoční čas si vychutnám pěkně v klidu.

A vás v tom také nenechám. Nachystala jsem si pro vás pár tipů a triků, abyste se z toho šílenství okolo nezbláznili a užili si neopakovatelnou atmosféru vánoc.

Jak poznat kvalitní umělé vánoční stromek?

Umělé vánoční stromky jsou v současné době díky svému přirozenému vzhledu mnohdy k nerozeznání od těch živých vánočních stromků a to ať už je to borovice, jedle nebo smrk. Vyrábí se z vysoce kvalitních materiálů a mají dlouhou životnost. 

Jak mít svůj vánoční stromeček naprosto kouzelný?

I Vánoce podléhají módním trendům. Každoročně se dočítáme v časopisech i na internetu o módních trendech nejen na oblékání, ale i o aktuálních trendech v bytových doplňcích. Oblékáme i živé a umělé vánoční stromky. 

Umělé vánoční stromky se krásně zdobí

Umělé vánoční stromečky jsou pravidelné, neohýbají se pod vlivem sesychání a vlivem tepla. Mají husté větve, které jsou tak pevné, že opravdu vydrží i nápor navěšených ozdob.

Jaké jsou barvy letošních Vánoc?

V jakých barvách mají být letošní Vánoce? Červená barva je letitá tradiční klasická barva vánoční. Červené ozdoby totiž na zeleném stromku opravdu krásně vyniknou, a zejména proto se tato barva o vánocích drží již po desetiletí.