Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Bez jakého cukroví se během Vánoc neobejdeme?

Než přijde ten oblíbený Štědrý den, kdy se budou rozdávat vánoční dárky, kdy si pochutnáme na vánočním kaprovi a bramborovém salátu, musíme udělat kopu práce. Hlavně musíme nakoupit vánoční dárky, musíme taky uklízet a samozřejmě ozdobit vánoční stromeček nebo upéct cukroví. Málokdo však ví, bez jakého cukroví se během vánočních svátků neobejdeme. Pojďme si říct ty nejzákladnější druhy, které je třeba upéct každým rokem.

Ještě než si je zmíníme, je třeba mít na mysli, že se k pečení cukroví potřebuje skutečně mnoho surovin. Udělejte si proto zásoby, ať vás nedostatek surovin nepřekvapí. Kromě toho si taky povolejte děti, které pečení doslova zbožňují a jistě rády přiloží ruku k dílu – pečení tak bude rychle odsýpat.

• perníčky

Co by to byly Vánoce bez perníčků! Perníčky jsou skutečně základním vánočním cukrovím, které ale každý dělá jinak. Perníčky se dělají jako první, ale zdobí se až úplně jako poslední. Správné perníčky by měly trochu změknout, ale po pečení jsou zkrátka ihned tvrdé.

Pokud si přivoláte děti na pomoc, milují vykrajování, ale hlavně zbožňují až konečné zdobení – zde se projeví jejich umělecký talent.

• linecké cukroví

Kdo by nemiloval linecké cukroví? Jedná se o jedno z nejlepších cukroví vůbec! Toto cukroví je skvělé díky své marmeládě uvnitř. Navíc vypadá krásně na pohled. Když ho však budete péct, dejte si pozor na to, aby se vám při sundávání z plechu nerozpadlo – je to velice křehké cukroví, které však potom trošku tvrdne. Při lepení marmeládou ale opatrně, ať ho nechtíc nerozpůlíte.

• vanilkové rohlíčky

K dalšímu klasickému cukroví patří i vanilkové rohlíčky. Pokud milujete vanilkové rohlíčky, tak si jich určitě uděláte celou kopu! Je to však taky velice křehké cukroví. Většinou se do cukru pokládá hned, co ho vyndáte z trouby, proto dávejte pozor na to, ať se vám cukroví v rukou neulomí nebo nerozpadne. To by byla velká škoda!

Vánoční cukroví