Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

BABY OTISK – Sada pro otisk s plechovkou- barva růžová

Baby Otisk® v plechovce je ideální dárek, kterým potěšíte všechny novopečené maminky.  Tento výrobek se stane skvělou volbou pro vytvoření otisku i u nejmenšího děťátka.

Skladem
234 Kč
Výrobce: ---
Záruka:24 měs.
Kód zboží: D

BABY OTISK – Sada pro otisk s plechovkou- barva růžová

Nepropásněte jedinečnou příležitost pro zachycení krásných vzpomínek. S Baby Otiskem jednoduše vytvoříte otisk ručičky nebo nožičky miminka do speciální trvanlivé hmoty, která je uložena v malebné plechové dóze s potiskem. Velikost formy je vhodná pro otisky od miminka až do 3 let věku dítěte. Baby Otisk® bude překrásnou vzpomínkou pro rodiče a dítě. Zároveň je originálním dárkem pro prarodiče či rodinné známé.

Výrobek obsahuje:

kovové balení (krabičku),

obarvenou sádrovou hmotu cca 200 g,

návod k použití.

Postup k provedení otisku:

K provedení otisku je dále potřeba 150-200ml vody, nádobku na míchání sádrové hmoty s vodou, ruční mixér nebo lžíci, párátko a lihový fix.U dětí do 1,5 roku je možné otisk provést v době, kdy dítě spinká. Aby se sádrová hmota na pokožku nelepila, potřeme ji v místě otisku dětským olejíčkem. Po provedení otisku umyjeme pokožku dítěte mydlem a opláchneme vodou. Sádrovou hmotu nenecháme zaschnout na pokožce dítěte. Pro “vepsání“ údajů do hmoty použijeme párátko, pro vyplnění údajů na plechovce použijeme lihový fix. Postup pro přípravu sádrové hmoty V nádobce pomocí mixéru nebo lžíce (důkladně rozpuštění barevného pigmentu) postupným přidáváním smícháme obarvenou sádrovou hmotu s vlažnou vodou. Vytvořenou hmotu následně přelijeme do ozdobného kovového obalu. Abychom u hmoty dosáhli rovného povrchu bez vzduchových bublinek, lehounce poklepeme boční stěnu a dno obalu. Pak necháme hmotu cca 5min. (růžová) a 15 min. (modrá) schnout, aby dosáhla požadovanou konzistenci (jako máslo) k provedení otisku. Správnost konzistence (ani měkká ani tuhá) průběžně ověřujeme otlakem prstu do takto připravené hmoty. Samotné provedení otisku Jestliže jste přidali příliš mnoho vody, doba schnutí se může prodloužit. Ručičku nebo nožičku dítěte opatrně přiložíme k sádrové hmotě a jemným tlakem provedeme vlastní otisk. Jestliže se otisk nepodaří napoprvé a hmota není ještě příliš tuhá, opět jemně poklepeme boční stěnu obalu aby se hmota vyrovnala a otisk opakujeme. Po provedení otisku, párátkem“vryjeme“ do hmoty vlastní text (jméno, rok otisku, pro koho je otisk určen, např. babičce...) Umyjeme ručičku nebo nožičku dítětě mydlem a vodou. Ozdobný kovový obal s provedeným otiskem necháme otevřený (bez víka) alespoň 72 hodin, aby sádrová hmota, která po tuto dobu vylučuje teplo a vlhkost, dostatečně “vytuhla“. Na kovovém obalu lihovým fixem vyplníme jméno dítěte a datum otisku.

Komentáře